
PERFEKCYJNY pomysł na biznes
Wyjątkowy na polskim rynku kurs online podczas którego
- dowiesz się, jakie są Twoje mocne strony i które z nich wykorzystasz w biznesie
- wspólnie wypracujemy listę pomysłów, które zrobią najlepszy użytek z Twoich mocnych stron
- przekroczysz swoje granice i stworzysz modele biznesowe, które wcześniej wydawały się poza Twoim zasięgiem
- wybierzesz ten jedyny pomysł na biznes, który będzie PERFEKCYJNY tylko dla Ciebie!
Cześć. Nazywam się Michał Mackiewicz. Jestem seryjnym przedsiębiorcą, blogerem i profesorem ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim.
Stworzyłem ten kurs, żeby razem z Tobą wypracować dla Ciebie perfekcyjny pomysł na biznes. Zaczniemy od tego, gdzie jesteś i czego dokładnie potrzebujesz. Na kursie poznasz różne metody pracy kreatywnej. Zastosujesz je do stworzenia listy pomysłów, a potem wybierzemy z tej listy najlepszy. Taki, który będzie pasował do Twoich celów i Twojego życia.
I który da Ci realne pieniądze.

„Jeżeli na początku oprzesz drabinę o złą ścianę, każdy Twój krok tylko przybliża Cię do nieodpowiedniego miejsca”
Steven Covey
Nie lubię cytatów od różnych „guru biznesu”, a Coveya szczerze nienawidzę. Ale uważam, że tu wyjątkowo powiedział coś mądrego. Wiele razy zabierałem się z energią za nowy biznes, a po pół roku orientowałem się, że włożyłem wysiłek zupełnie bez sensu. Było tak zawsze wtedy, kiedy pomysł biznesowy może i był dobry, ale był kompletnie nie dostosowany do moich mocnych stron, talentów i aktywów.
Nie chciałbym, żebyś szedł/szła tą drogą. Dlatego razem zadbamy o to, żebyś od początku oparł drabinę o właściwą ścianę. Pracując z kursem PERFEKCYJNY pomysł na biznes stworzysz pomysł, który
- będzie pasował do Twojego życia i Twojego charakteru
- pozwoli Ci wystartować w 30 dni
- przyniesie realne źródło dochodu.

Z czego dokładnie składa się kurs?
Część 0. Wprowadzenie (Ta część jest dostępna dla każdego, również bez konieczności kupienia dostępu do kursu)
Tu się poznamy. Mówię o samym kursie, o sobie i o tym, jakie strategie ja sam stosowałem do wymyślania kolejnych pomysłów na biznes. W tym module są dwie lekcje:
Jak jest zbudowany kurs i jak z niego korzystać
Skąd brałem pomysły do moich własnych biznesów?
Część 1. Zacznij
Najważniejszy jest dobry początek. I dobre nastawienie. Tutaj razem popracujemy nad jednym i drugim. Powalczymy z prokrastynacją, razem zrobimy Biznesowy Rachunek Sumienia i nauczymy się, że pomysł na biznes to coś więcej niż "będę hodował pszczoły w Bieszczadach".
Po co ci biznes? Twoje cele i najważniejsze cechy firmy, którą chcesz założyć
Zrób pierwszy krok. Stwórz sobie warunki do pracy nad własną firmą
Pomysł skrojony na miarę, czyli Biznesowy Rachunek Sumienia
Diagram zysku, czyli jak zapisywać kompletne pomysły na biznes
Kiedy nie jesteś sam. Jak efektywnie pracować nad pomysłami, kiedy masz wspólników
Część 2. Strategie kreatywne
Teraz przechodzimy do generowania pomysłów na biznes. Nie pomysłów-Januszy typu "na choinkach jest podobno 100% przebitki". Pomysłów, które są mocno osadzone w rynku, w tobie i w potrzebach klientów. Posługujemy się do tego celu kilkoma sprawdzonymi strategiami. Które jednak wymagają dłuższego wyjaśnienia, jeżeli mają dać efekt.
Pasja. Prawdopodobnie najgorsza strategia
Hobby, czyli zarabiaj na rzeczach, w których jesteś dobry
Własna potrzeba to dobra inspiracja - ale nie zawsze
Outsourcing ma potencjał
Jak mądrze kopiować cudze modele biznesowe. I które warto.
Franczyza – wszystko, co warto wiedzieć o kupowaniu modeli biznesowych
Część 3. Strategie kreatywne. Poziom zaawansowany
Czujesz się już komfortowo? Teraz weźmiemy szerszy rozmach. Wygenerujemy pomysły, które pozwolą ci zajrzeć w obszary, o których wcześniej nie myślałeś. Nadal realne. Nadal osadzone w twoim kapitale osobistym - ale dalej idące. Jeżeli szukasz pomysłu na naprawdę dużą firmę - szukaj tutaj.
Przestrzeń dobrze/tanio/szybko
Wymyśl nazwę i opakuj, czyli technika mistrzów
Ludzie, którzy nie mają czasu
Ekologicznie
Żyj w przyszłości, czyli metoda Zuckerberga
Podstawowe potrzeby każdego człowieka
Pomysły drugiego poziomu
Część 4. Który pomysł jest dla mnie?
Teraz masz już listę pomysłów. Pora na wybór. Pomogę ci odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania: czy ten pomysł jest dobry, czy znajdę klientów i czy sobie poradzę.
Strategie dwóch oceanów
Skąd mam wiedzieć, czy znajdę klientów?
Który pomysł jest dla mnie?


Każdy z moich biznesów powstał w oparciu o metody, których nauczę Cię w tym kursie. Jednym z nich była Berrolia – biznes, który prowadzę całkowicie po godzinach i który ostatnio przekroczył barierę 1,000,000 zł sprzedaży. Wiesz, jak powstał pomysł na Berrolię?
Jestem gadżeciarzem. Lubię samochody i lubię telefony. Szukałem dla siebie ładnego uchwytu na telefon, który pasowałby też do samochodu. Nie mogłem nic znaleźć – to, co było na rynku, to był plastikowy badziew. Jednocześnie mocno interesowałem się amerykańskim Kickstarterem. Zobaczyłem tam sporo „amatorskich” projektów. Zapaleniec lub kilku zapaleńców postanawia stworzyć produkt, którego nie są w stanie stworzyć wielkie korporacje.
Chciałem spróbować – i spróbowałem. Ale nie na pałę. Działałem z odpowiednią, sprawdzoną metodologią, która teraz jest częścią tego kursu. I poszło. Nasze uchwyty Berrolia wysyłamy od 5 lat w cały świat, a biznes „po godzinach” przekroczył już 1 mln złotych sprzedaży.
„Własna potrzeba” to jest jeden ze sposobów tworzenia dobrego pomysłu na biznes. Jest też wiele innych. Wszystkie poznasz i nauczysz się stosować na tym kursie.
W odcinku mówię o materiałach do pobrania.
Żeby je otrzymać, podaj swój adres mailowy tutaj:
[mailerlite_form form_id=17]