Daj twoim oszczędnościom zarabiać i ochroń je przed Putinem, powrotem inflacji – a także innymi katastrofami, które coraz częściej się zdarzają

Majątek jak skała

Jak ochronić swoje pieniądze w niepewnych czasach?

  • W książce pokazuję sprawdzone sposoby inwestowania od małych kwot aż do setek tysięcy złotych. Po każdej inwestycji prowadzę Cię krok-po-kroku
  • Obligacje, akcje, waluty, złoto i srebro bulionowe, kryptowaluty, mieszkanie na wynajem, apartamenty wakacyjne, aparthotele. Każdy z tych sposobów omawiam konkretnie, w oparciu o swoje doświadczenie inwestora i o stan współczesnej nauki.
  • Wyjaśniam na konkretnych przykładach, jak chronić się przed różnymi zagrożeniami: inflacją, wojną, pandemią, komornikiem, a nawet wyjściem Polski z UE

Inwestowanie oparte na faktach

Nazywam się Michał Mackiewicz. Jestem praktykiem inwestowania i przedsiębiorcą. I profesorem ekonomii.

Napisałem tę książkę, bo uważam, że każdy powinien mieć możliwość chronienia swoich oszczędności. Chwilę temu mieliśmy wysoką inflację. Teraz mamy wojnę tuż za granicą i kryzys, który wisi w powietrzu. Nasz świat to nie jest już miejsce, w którym możesz zarobić kilka czy kilkanaście tysięcy złotych i spokojnie trzymać je w banku. Tak było, ale już tak nie jest!

Inwestuję już od 25 lat i wypracowałem – metodą prób i błędów – sposoby na to, żeby oszczędności nie tylko utrzymywały wartość, ale generowały solidne dochody. Jednak to nie jest kolejna książka typu „u mnie zadziałało, to u Ciebie też zadziała”. Jestem ekonomistą-naukowcem i zadbałem o to, żeby wszystkie te strategie miały poparcie w solidnych badaniach naukowych.

Policzmy:
– Masz odłożone 100.000 zł oszczędności (na przykład na wkład własny w mieszkanie)
– Zarabiasz 10.000 zł na rękę

Inflacja na poziomie 10% powoduje, że tracisz na oszczędnościach co roku 10% razy 100.000, czyli 10.000 zł. Inaczej mówiąc – Twoją miesięczną pensję. To tak, jakby pracować od stycznia do listopada na siebie, a w grudniu już tylko na odrobienie strat spowodowanych inflacją.

Albo z innej beczki. Jeżeli jednak przyjdzie Putin, dobrze byłoby mieć pieniądze gdzieś za granicą – i to w formie, która jest odporna na wojnę. Jak to zrobić? O tym przeczytasz w mojej książce. 

Po przeczytaniu tej książki będziesz w stanie 

Co konkretnie jest w książce?

Marek Belka, premier RP, prezes NBP, minister finansów:

Profesor Mackiewicz, chociaż kokieteryjnie stwierdza, że nie jest zawodowym doradcą inwestycyjnym, w rzeczywistości okazuje się być doradca znakomitym – łączącym głęboką wiedzę ekonomiczna z osobistym doświadczeniem.

Ania Zyzik-Mackiewicz, żona autora:

Michał potrafi mówić o ekonomii wokół nas z wdziękiem i zaangażowaniem. Nie daje mi przy tym odczuć, że czegoś próbuje mnie w tym czasie nauczyć. Doświadczam tego od 20 lat. Z całego serca polecam zabrać się z nim w tę podróż po praktycznej ekonomii.

Andrzej Raczko, członek zarządu NBP, minister finansów:

Zanim podejmiemy mniej lub bardziej trafną inwestycję, warto zainwestować w podręcznik, który pokaże nie tylko przyszłe zyski, ale również ryzyka. Książka prof. Mackiewicza jest dobrym przewodnikiem dla finansowego „chomika”.

Rzut oka do środka książki…

Napisałem tę książkę z myślą o tym, że przeczytają ją kiedyś moje dzieci. Chciałbym, żeby wiedza, którą w ten sposób zdobędą, była najwyższej próby.  Zawarłem w książce wszystko, co inwestor, który nie jest profesjonalnym graczem, powinien wiedzieć. W mojej książce nie znajdziesz cudownych sposobów na pomnażanie majątku z dnia na dzień. Powód jest prosty. Takie sposoby nie istnieją. Ich autorzy skutecznie zarabiają pieniądze, sprzedając złudzenia – ale to tylko złudzenia. Pomyśl: gdyby takie metody istniały i dało się je łatwo zastosować, na świecie nie byłoby biednych. I kto by wtedy pracował na kasie w Biedronce?

W tej książce robię coś innego. Pokazuję sposoby na to, by Twoje oszczędności nie tylko rosły w tempie inflacji, ale też żeby tę inflację przebijały. Omawiam po kolei od prostych sposobów, takich jak obligacje (które jeszcze w pełni przed inflacją nie chronią), przez akcje, złoto, surowce, kryptowaluty, aż do nieruchomości. Pokazuję, że można zainwestować w nieruchomości 500 zł i całkiem dobrze na tym zarabiać.

A na końcu razem z czytelnikiem buduję dobry portfel inwestycyjny, taki, który jest dobrze dopasowany do tego jak postrzegasz świat i przed czym konkretnie chcesz się ochronić.

Możesz za darmo pobrać całą pierwszą część

Wyślę Ci na maila całą pierwszą część książki, o której piszę o lokatach, trzymaniu walut, obligacjach i funduszach inwestycyjnych. W tym celu proszę Cię o zapisanie się na mój newsletter:

Chyba, że już mnie znasz, wiesz że piszę odpowiedzialnie i z sensem i chcesz po prostu zamówić książkę? Wtedy po prostu kliknij jeden z linków poniżej i zamów książkę:
Zamów
tylko ebooka

Po opłaceniu zamówienia otrzymasz pliki
w formatach .epub, .pdf i .mobi

59 zł

Zamów książkę
w twardej okładce…

… a do tego otrzymasz ebooka gratis
w formatach .epub, .pdf i .mobi

77 zł